Bayern zasjeo na vrh ljestvice Bundeslige

Ivan Perišić igrao je sve do 90. minute za Bayern koji je kao gost sa 3-1 (3-1) svladao Mainz 05 i tako barem na nekoliko sati zasjeo na vrh ljestvice.

Haaland ruši rekorde

Haaland je postigao tako svoj sedmi pogodak u prve tri utakmice u Bundesligi. Nestvarno zvuči podatak da je Norvežanin zabio iz svih sedam udaraca u gol, a svojim je šestim pogotkom skinuo rekord njemačkog prvenstva po brzini kojom je stigao do šest pogodaka. Uspio je to ostvariti za svega 77 minuta provedenih u igri.

No to nije bilo sve od njega jer je pedesetak minuta kasnije zabio i svoj sedmi gol te tako postao jedini igrač u povijesti sa sedam golova u prva tri nastupa.

Borussia je pak postala momčad s najviše pogodaka u prve tri utakmice drugog dijela sezone u povijesti Bundeslige.

Novi pogodak Kramarića

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić bio je strijelac za Hoffenheim u 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Bayera iz Leverkusena piše Gol.hr

Kramarić je u 23. minuti odlično pratio akciju svog sastava te pravovremeno utrčao u peterac i neometan s dva metra zakucao loptu u mrežu nakon ubacivanja Kaderabeka s desnog boka čime je poravnao rezultat na 1-1. Prethodno je Diaby u 11. minuti doveo Bayer u vodstvo, da bi u nastavku utakmice Skov u 65. minuti pogodio za konačnih 2-1.

Kramariću je ovo bio šesti pogodak u prvenstvu ove sezone, a igrao je svih 90 minuta za Hoffenheim koji je sada sedmi na ljestvici sa 33 boda, jednim manje od petog Bayera.

Perišić opet startao

Ivan Perišić igrao je sve do 90. minute za Bayern iz Munchena koji je kao gost sa 3-1 (3-1) svladao Mainz 05 i tako barem na nekoliko sati zasjeo na vrh ljestvice. Strijelci za Bavarce bili su Lewandowski (8), Mueller (14) i Thiago Alcantara (26), dok je Saint Juste (45) samo ublažio poraz domaćih.

Team of the Week provided by Sofascore LiveScore

Jedvaj zabio autogol

Tin Jedvaj odigrao je čitav susret za Augsburg u 2-1 (0-1) domaćoj pobjedi protiv Werdera, a njemu je upisan nespretni autogol kojim su gosti poveli u 26. minuti. Jedvaja je u pokušaju da ispuca loptu iz vlastitog peterca napucao suigrač Gouweleeuw. U nastavku su Niederlechner (67) i Vargas (82) osigurali preokret. Augsburg je deveti sa 26 bodova, dok je Werder ostao 16. sa 17.