Rukometaši po europsko zlato protiv Španjolske

Hrvatska rukometna reprezentacija igrat će protiv Španjolske za naslov europskog prvaka, u epskom polufinalu izabranici Line Červara svladali su Norvešku 29:28 nakon produžetaka. Utakmica prepuna preokreta i propuštenih prilika s obje strane ipak će na kraju u ljepšem sjećanju ostati Hrvatima. Pobjednički pogodak pet sekundi prije isteka posljednje, osamdesete minute zabio je Željko Musa.

„Još nisam ni svjestan što se dogodilo, ali cijela ekipa je vjerovala da ćemo pobijediti. Znali smo da moramo, da su ključne minute naše minute i da ćemo tu pokazati karkater. To nas je i dovelo do finala, tko je zabio pobjednički pogodak, manje je bitno. Ne znam kako bi se više zahvalio navijačima, nose nas cijeli turnir i hvala im na tome, izdvajaju veliku količinu novca da bi nas pratili i bodrili“, rekao je Musa.

Istinski junak, složni su suigrači, je Domagoj Duvnjak. Kapetan je u završnici utakmice sam izvlačio momčad iz nekoliko kritičnih situacija i s osam pogodaka proglašen je igračem utakmice. Kako se osjeća?

Umorno, ali toliko sretno da se taj umor ni ne osjeti. Fenomenalna utakmica otišla je na našu stranu, u životu i sportu čovjek mora imati sreće, mi smo je zaslužili jer od prve do osamdesete minute dali smo sve od sebe. Hvala predivnim navijačima koji su nas vukli i držali“, izjavio je Duvnjak i otkrio kako je pucati sedmerac u sedamdesetoj minuti:

Nije jednostavno, znaš da ako promašiš da je gotova utakmica. Probao sam ostati miran, zatvorio sam oči i zabio“.

Doprinos su dali i naši vratari, dva sedmerca obranio je Matej Ašanin Sagosenu i Joendalu pred kraj regularnog dijela, Norveška je tada u rukama imala finale. U odlučujućim trenucima ponovno je pravi bio i Marin Šego.

Vrhunski turnir dosad, posebno večeras, Norvežani su igrali jako dobro. Ali mislim da smo još jednom pokazali taj hrvatski karakter, borili smo se, ginuli do zadnje sekunde. Na kraju Musa zabije taj gol, pa ne može ljepše“, istaknuo je Šego.

Norveški vratar Bergerud poljuljao je samopouzdanje Igora Karačića, pri rezultatu 15:12 obranio mu je zicer za „+4“ i tada je počeo povratak Norveške u utakmicu. Karačić je otkrio da mu je u glavi bio poraz od jučerašnjeg protivnika u polufinalu SP-a 2017., a posebno se naklonio Domagoju Duvnjaku.

Mislim da smo ovo na kraju zaslužili, izvukli smo se iz jako teških situacija. Dečkima skidam kapu, kapetanu skidam kapu, nevjerojatno što je čovjek izvukao. Ima nas dosta koji smo se potrošili prošle dvije-tri utakmice, ali ekipa je našla snagu, izvukli smo i to je ono što krasi Hrvatsku. Samo ne smijemo letjeti, trebamo ostati čvrsto na zemlji“, smatra Karačić.

Ne treba u ovoj velikoj pobjedi tražiti loše stvari, ali činjenica je da će nam u borbi za zlato, uz sigurniju igru Karačića i Luke Stepančića, trebati i bolje izdanje Luke Cindrića.

Nevjerovatna utakmica, fantastična pobjeda i borbenost od prve do zadnje minute. Vjerovali smo u sebe i u to da možemo igrati protiv Norveške iako su je svi favorizirali. Ovo je veliki uspjeh za Hrvatsku i sve nas“, zaključuje Cindrić.

Naši susjedi Slovenci u drugom polufinalu izgubili su od Španjolaca 32:34 i za treće mjesto igraju već danas, utakmica s Norveškom na rasporedu je u 18 sati. Hrvatska i Španjolska u finalu Europskog prvenstva igraju sutra u 16:30. Podsjetimo, bit će to drugi ogled Kauboja i Furije na turniru, nakon što su u posljednjoj utakmici drugog kruga odigrali neriješeno (22:22).